.....Apetyt na  kulturę chroni przed brakiem kultury

1136909
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
246
190
1192
810890
2017
10564
1136909

Your IP: 18.207.160.97
2023-12-06 17:44

Summertime

Program SUMMERTIME poświęcony G.Gershwinowi

Program koncertu jest poświęcony twórczości amerykańskiego kompozytora, pianisty i dyrygenta George'a Gershwina. Był on  pierwszym kompozytorem amerykańskim, który zdobył uznanie i  popularność zarówno w Ameryce jak i w Europie. Potrafił w sposób naturalny połączyć  tradycje muzyki rozrywkowej teatrów na Broadway'u i  jazzu, z europejskimi tradycjami muzyki koncertowej i operowej. Pisał głównie komedie i rewie na potrzeby teatru, lecz w jego dorobku kompozytorskim można znaleźć także dwie opery, kompozycje orkiestrowe, fortepianowe i muzykę filmową. Kompozycje G.Gershwina w większości przetrwały zmieniające się mody w muzyce rozrywkowej. Wiele z nich chętnie na nowo odkrywana i opracowywana przez muzyków, zyskała sobie miano standardów muzyki jazzowej i rozrywkowej.
Dokładnie w  100 rocznicę urodzin George?a Gershwina  26.09.1998 r. w Studio Agnieszki Osieckiej miał miejsce koncert dedykowany kompozytorowi. Był to jednocześnie koncert promujący płytę nagraną  w hołdzie  Gershwinowi  GERSHWIN THE MAN I LOVE.Program  koncertu  SUMMERTIME to piosenki  z płyty  GERSHWIN  THE MAN I LOVE  i  z poszerzonej o nowe piosenki, płyty  SUMMERTIME / wyd. w 2005 r./ To spotkanie z muzyką  Gershwina, a także spotkanie z Gershwinem ? człowiekiem wyjątkowym, romantykiem i marzycielem.  Danuta Błażejczyk śpiewa i  prowadzi  ten koncert,  opowiadając o Gershwinie, przytaczając  ciekawe fakty i anegdoty z jego życia. Towarzyszy jej 3?osobowy  zespół muzyczny.
Artystka znana głównie ze śpiewania muzyki rozrywkowej , pokazuje swoje jazzowe oblicze, w nowych i niekonwencjonlanych aranżacjach.Jej piękna, ciepła barwa głosu i oryginalna interpretacja,wciąga słuchacza w  fascynującą, magiczna podróż, której nie chce się przerywać. Ładunek emocjonalny  który charakteryzuje twórczość  Gershwina  sprawia, że publiczność już po kilku taktach ulega czarowi jego muzyki.Zapraszamy do posłuchania jej.TY TEŻ POKOCHASZ  GERSHWINA!!!!