.....Apetyt na  kulturę chroni przed brakiem kultury

925525
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
31
139
1962
600182
7983
7753
925525

Your IP: 54.224.133.198
2022-01-29 03:28

Nie zamykamy się od środka

Fundacja Apetyt na Kulturę oraz Spółdzielczy Ośrodek Kultury STOKROTKA w Świeciu serdecznie zapraszają na spotkanie z uczestnikami Wokalnych Warsztatów Artystycznych ZRÓB TO ON-LINE, NIE ZAMYKAMY SIĘ OD ŚRODKA

ZRÓB TO ON–LINE to cykl artystycznych, rozśpiewanych spotkań z utalentowaną młodzieżą I wykwalifikowanej i aktywnej zawodowo kadry wykładowczej, z zastosowaniem nowoczesnych form streamingowych .
Odbyły się w dn.12 i 13.12.2020
Zajęcia prowadzili wokaliści: Danuta Błażejczyk, Ludmiła Małecka, Adrianna Olędzka, pianista Artur Grudziński i realizator streamingu Andrzej Błażejczyk. Jazz, pop, soul, blues, rock, musical, piosenka aktorska – nie jest ważne, jaki rodzaj muzyki śpiewasz. Ważne jest jak śpiewasz – technika wokalna, interpretacja, emocje, prawda. Zajęcia przeprowadzone zostały w kilku grupach, a także indywidualnie. Skierowaliśmy je do utalentowanych dzieci i młodzieży, które mają już pewne doświadczenia wokalne, kochają śpiewać i chciałyby robić to jak NAJLEPIEJ
….i stosując się do obowiązującego reżimu sanitarnego nadal chcą śpiewać, całym swoim sercem i duszą. Oprócz radości płynącej ze śpiewania, doskonaliliśmy następujące zagadnienia:
- technikę wokalną, oddech, postawę, pracę przeponą – w oparciu o nowy materiał muzyczny
- piosenki w języku polskim
- wizerunek sceniczny, kontakt i zachowanie przed publicznością,
- pracę z mikrofonem,
- interpretacje piosenki, dykcja (analiza tekstu),
- mowa a śpiew ( świadomość) na przykładach
- stres i trema - jak sobie z nimi radzić
Mamy nadzieję, że to spotkanie wpłynęło pozytywnie na Wasze myślenie o śpiewaniu, na śpiewanie – bo niby „śpiewać każdy może”, ale błogosławieństwem dla słuchaczy i wokalistów jest, by było zawsze lepiej, a nigdy gorzej.
Realizacja Andrzej Błażejczyk,
Dziękujemy Dyrektor SOK „Stokrotka” Grażynie Styczeń oraz Marcelinie i Adamowi Pawłowskim za pomoc przy realizacji koncertu.

 
 
Wokalne Warsztaty Artystyczne  Koncert uczestników Warsztatów