.....Apetyt na  kulturę chroni przed brakiem kultury

1136890
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
227
190
1173
810890
1998
10564
1136890

Your IP: 18.207.160.97
2023-12-06 16:35

5 Danuta Rinn Festiwal

Wszystkie informacje dotyczące 5 Danuta Rinn Festiwal znajdziecie Państwo na stronie https://danutarinnfestiwal.pl

 

 

Szanowni Pan?stwo!

DANUTA RINN FESTIWAL to ogólnopolskie wydarzenie artystyczne, które wypracowało juz? własna? marke? i wpisało sie? w kalendarium waz?nych festiwali, kultywuja?cych najlepsze tradycje polskiej piosenki. W tym roku odbywa sie? 5 juz? edycja tego festiwalu. Z uwagi na zagrożenia covidem ten rok jest bardzo trudny dla wszystkich, ale postanowiliśmy nie robić przerwy w kontynuacji  festiwalu.                                Korzystamy z możliwości jakie niesie ze sobą internet. Kilka etapów zrealizowaliśmy on-line; nabór, nadsyłanie i przesłuchiwanie piosenek, klasyfikacja do półfinałów. Za nami już koncert półfinałowy który odbył się w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie ? 24.10.2020 zrealizowany on-line

Finał tegorocznej edycji  odbędzie się 20 listopada 2020 r. w Domu Kultury KADR.

Dom Kultury KADR współpracuje z nami od pierwszej edycji. Jest to jedna z najnowocześniejszych placówek kultury w Warszawie, dysponująca piękną  i profesjonalnie wyposażoną salą widowiskową. Koncert finałowy realizowane będzie na platformie streamingowej on-line, z udziałem uczestników i zespołu muzycznego bez udziału publiczności, w obowiązującym aktualnie rygorze sanitarnym.

Danuta Rinn Festiwal to wydarzenie upamiętniąjące  wyjątkową artystkę jaką była Danuta Rinn, promujące jej twórczość. W ramach festiwalu przedstawiamy także sylwetki i twórczość artystów żyjących i aktywnie uczestniczących w życiu kulturalnym. Rok 2019 dedykowany był Andrzejowi Rybińskiemu, który obchodził  50 lecie pracy artystycznej i 70 lecie urodzin - 4 edycja DRF nosiła tytuł CZAS RELAKSU.

W tym roku 35 lecie działalności artystycznej obchodzi Danuta Błażejczyk. Z uwagi na to, ta edycja nosi tytuł 2 DANUTY I ICH NUTY młodzi wykonawcy śpiewać będą piosenki z repertuaru obu pań. Koncerty poprowadzi Maria Szabłowska. Tradycją festiwalu już od pierwszej edycji, są występy młodych artystów z zespołem akompaniującym ?na żywo?. O nowe aranżacje i profesjonalny akompaniament dba Artur Grudziński Band. Chcielibyśmy zainteresować młodych ludzi kulturą, której próżno szukać w niektórych mediach, a która stanowi o naszej tożsamości. Pragniemy im dać możliwość spotkania się z muzyką ?inną? ? świadomie nie piszę ?złą? czy ?dobrą?. Te spotkania i wybory mogą odmienić ich życie, myślenie o muzyce, kulturze. Muzyka nas integruje. W ciągu 4 lat udział w festiwalu wzięło ponad 300 osób. W tym roku mimo ograniczeń, zgłosiło swój udział 82 osoby z całej Polski.

 W promowaniu Danuta Rinn Festiwal wspiera nas: Jedynka - Polskie Radio PR1, Polskie Radio RDC, TVP Kultura, TVP Warszawa oraz lokalne telewizje i  rozgłośnie radiowe.                                              

Fundatorem nagród jest  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, rodzina Danuty Rinn - Państwo Małgorzata i Wojciech Smykla, oraz Fundacja ?Pięknie żyć? - Agnieszka i Krzysztof Gwiazda.

Danuta Rinn Festiwal ma na celu popularyzację najlepszych tradycji polskiej piosenki, promocję najwybitniejszych polskich  poetów, kompozytorów, artystów, którzy tworzyli i wykonywali piękne i co czas pokazuje, ponadczasowe utwory.                                                                Ta twórczość ma ogromny wpływ na wychowanie młodzieży i społeczeństwa w poszanowaniu kultury, tradycji i myśleniu o przyszłości w kategoriach bycia dobrym i odpowiedzialnym człowiekiem.

Motto Fundacji Apetyt na Kulturę brzmi - ?Apetyt na kulturę, chroni przed brakiem kultury?.  

Oby apetyt na nią zawsze nam dopisywał, nawet a może tym bardziej teraz, w czasach pandemii. 

Festiwal ma swoją stronę "www.danutarinnfestiwal.pl?, a także stronę  na Facebooku https://www.facebook.com/DanutaRinnFestiwal/?ref=bookmarks.

  Danuta Błaz?ejczyk

      Prezes Fundacji Apetyt na Kulture?

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

http://www.fank.pl

+48 501 143 192