.....Apetyt na  kulturę chroni przed brakiem kultury

1233033
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
288
385
2365
905945
6800
25293
1233033

Your IP: 3.236.116.27
2024-06-14 11:29

Moniuszko odczarowany

Moniuszko odczarowany 2019! 

To piękne pieśni  Stanisława Moniuszki  wybrane ze ?Śpiewnika Domowego? w  nowych, pięknych i często zaskakujących aranżacjach . Napisali je między innymi  tak wybitni muzycy jak Andrzej Jagodziński, Włodzimierz Nahorny, Marek Błaszczyk, Tomasz Dworakowski, Jarek Małys, Jacek Piskorz, Miłosz Wośko.  Utrzymane  są w rytmie samby, bossa-novy i ballady jazzowej, brzmią uniwersalnie, bo aranżacje dały im nowe ponadczasowe życie. Są pięknymi piosenkami z gatunku tych, których słucha się całym sercem ? niosą radość, zadumę i  refleksję nad sensem życia, siłą miłości.  Od zawsze, mimo zmieniających się epok,  w których obowiązywały odmienne zwyczaje i zasady,  jedno jest niezmienne - kochamy tak samo jak nasi dziadkowie i dla każdego z nas, ważne jest życie w  szczęściu. Wykonawcami koncertu są Danuta Błażejczyk i zaproszeni przez nią wokaliści i śpiewacy: między innymi Monika Urlik ( która rozpoczynała swoją karierę śpiewając wspólnie z nami pieśni Moniuszki) i Ludmiła Małecka aktorka i piosenkarka, Kamil Bijoś młody wokalista, członek Grupy Sound&Grace, Mariusz Szaban ? pianista i wokalista.Towarzyszyć im będzie pięcioosobowy zespół muzyczny pod kierownictwem znakomitego pianisty Artura Grudzińskiego
Usłyszymy około 25 utworów St. Moniuszki, do tekstów wybitnych polskich poetów: ?Prząśniczka? ( J. Czeczot), ,,Znasz li ten kraj? (A. Mickiewicz), ,,Dziad i baba? (J. I. Kraszewski), ?Czy powróci? (J. i. Kraszewski) ,,Pieśń wieczorna? (Wł. Syrokomla), ,,Dumka? (J. Czeczot), ,,Zgadzanie się z wolą boską?  (A. S. Krasiński)., ?Ja ciebie kocham? Adam Asnyk ?Dobranoc?( St. Jachowicz).
Pomysłodawcą i producentem  projektu jest  Fundacja ? Apetyt na Kulturę?, założona w 2006 roku przez piosenkarkę Danutę Błażejczyk. Głównym celem Fundacji jest wspieranie  i popularyzacja  przedsięwzięć kulturalnych z dziedziny literatury, teatru, muzyki, sztuk plastycznych, fotografii i filmu. Fundacja organizuje i finansuje projekty kulturalne i artystyczne (m.in. koncerty, spektakle teatralne, widowiska, wystawy, prezentacje artystyczne) oraz ustanawia i przyznaje stypendia pieniężne i nagrody dla artystów oraz szczególnie uzdolnionych artystycznie dzieci i młodzieży.
Akompaniuje zespół muzyczny w składzie :
ARTUR GRUDZIŃSKI - fortepian 
KONRAD KUBICKI? gitara basowa , kontrabas
ANDRZEJ BŁAŻEJCZYK ? perkusja
PIOTR MALICKI  - gitary
WIESŁAW WYSOCKI ? flet, saksofony, instrumenty klawiszowe